Doksanlar Dizisinin Oyuncu Kadrosu

doksanlar-oyuncular


Doksanlar dizisi büyük ilgi ve istekle beklenmekte ancak bu dizide kimler oynayacak, hangi karakterler var ve bu karakterler 90′lar kuşağında hangi tipleri canlandırıyor? İşte yazımızda bununla alakalı bilgiler vermeye çalışacağız.

Arif Erkin

Arif Erkin dizide geleneksel bir aile reisini canlandırıyor. Nuri ve Bekir Tunay kardeşlerin babası. Dediğim dedik, ailede sözü geçen, oğullarına karşı katı ama torunlarına karşı yumuşak sevecen bir dede.

 

Renan Bilek

Dizide Mustafa’nın küçük kardeşi rolünü oynuyor, Sevinç ile 20 yıla yakındır evli.  Özlem ve Zeynep’in babası. Mahallede dürüstlüğü, iyi niyeti, prensipli duruşuyla sevilen sayılan, “Işini bilmeyen” memur. Abisi Nuri’nin para hırsı ve düzen adamı kimliğiyle barışamıyor. Bir kaç yıldır abisine küs.

 

Deniz Oral

Bekir’in abisi, 1980′lerin yeni zenginlerinden, sonradan görme bir müteahhit. Para kazanma hırsı yüzünden en başta kardeşiyle arası bozulmuş. Oğulları Mustafa ve Emre’nin de kendisi gibi olması için büyük baskı yapıyor. Itiraf etmese de en büyük üzüntüsü kardeşinin kendisine küs olması.

 

Beste Bereket
Üniversiteye yeni başlamış bir öğrenciyi canlandırıyor. Üniversiteye başladıktan sonra da bir şekilde feminist bir akımın içne girmiş ve bunu çevresindeki herkese yaymaya ve kabul ettirmeye çalışan bir kişilik.
Gençliğin verdiği enerjiyle fikirlerini herkesin duymasını isteyen bir karakter.

Zeynep Anıl Tatdıran
Ünlü ve güzel oyuncu dizide Özlem adlı karakteri canlandırıyor. Düşünceli, kitap okumayı seven ve içine kapanık bir kişilik Özlem. Fikirlerini söylemekte çekinen ve bir şekilde mahalle kültürüne kendisini alıştırmış bir kız.

 

 

 

Ayberk Aladar
Yakışıklı oyuncu Doksanlar Dizisinde Emre adlı karakteri canlandıracak. Doksanları bilen bilir. Her mahallenin bir yakışıklısı vardır ve tüm kızlar onunla sevgili olmaya can atar. İşte Ayber Aladar’da böyle yakışıklı ve mahallenin sevilen çocuğunu canlandırıyor.

Ümit Erdim

Mustafa adlı karakteri canlandırıyor. Mustafa, Nuri’nin büyük oğlu. Babasının yanında çalışıyor. Tuğba ile sözlü, yakında nişanları var. Baba baskısından sıkılmış başka bir iş yapmak istiyor ama bunu babasına söyleyecek cesareti yok. Sözlüsü Tuğba ve annesi Şükran’ın rekabetinin en büyük mağduru.

Gelen aramalar:

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yapın

Doksanlar Dizisinin Oyuncu Kadrosu